GRAUDU TIRGUS PĀRSKATS 2020.gada 20.janvārī

Jauni Kviešu cenu rekordi

Kviešu cenas Eiropā iepriekšējā nedēļā parāda raksturu – cenas Parīzes biržā iepriekšējā nedēļa sasniedz 2020.gada decembra līgumiem līdz šim augstāko vērtību 191.75 EUR/t, bet tomēr nedēļu Parīzes birža nobeidz ar nelielu cenu samazinājumu. Iespējams šī ir norāde uz augstāko kviešu cenu pie šī brīža tirgus apstākļiem.


Bet kviešu cenas tuvākajam Parīzes biržas indeksam (martam) turpina saglabāt nemainīgu cenu tendenci un iepriekšējā nedēļā palielinās no 191.25 EUR/t līdz 194.00 EUR/t. Turklāt Parīzes biržas kviešu marta līgumu cenas iegūst augstāko vērtību līdz šim 196.25 EUR/t. Aizvien augstais tirgus pieprasījums pēc janvāra un februāra piegādēm atbalsta tirgu un tas lieliski atspoguļojas marta kviešu cenās. Jāpiezīmē, ka Kviešu cenas marta piegādēm kopš 2019.gada septembra ir pieaugušas par 13%, t.i., no 170.75 EUR/t līdz 196.25 EUR/t.    

Kviešu tirgū sevišķi lielas izmaiņas iepriekšējā nedēļa nav notikušas - tirgū aizvien ir augsts pieprasījums un kviešu tirgus piegādātājiem ir jānopūlas, lai apmierinātu to. Galvenie tirgus sarežģījumi ir saistīti ar preču transporta traucējumiem – Francijā notiekošie streiki ietekmē ostu darbu un kuģu kustību vairāk kā pusotru mēnesi. Šādi Eiropas tirgu apstākļi rada labvēlīgu vidi tirgus cenu atbalstam. Eksperti uzskata, ka ilgtermiņā piegāžu sarežģījumi var atstāt negatīvu ietekmi – importa tirgi var sākt novērsties un esošajiem sadarbības partneriem, meklējot stabilākus. Eiropai par laimi, importētājiem šobrīd nav stabilu alternatīvu, bet Eiropas eksportētājiem ir jābūt modriem.

Eiropas savienība kopš 2019.gada 23.decembra nav publicējusi nevienu ziņojumu par eksporta apjomiem. Tirgū pieejamā informācija tiek balstīta uz fiziski ostās novēroto un pieprasījuma aktivitāti kviešu iepirkumus. Šis apstāklis pastiprina tirgū valdošo neskaidrību, kas padara aizvien grūtākas jeb kādas prognozes un pieņēmumus par tirgus virzību un Eiropas kviešu krājumiem.

ASV paraksta tirdzniecības vienošanās līgumu ar Ķīnu

Arī ASV pēdējais kviešu tirgus ziņojums neievieš nekādu skaidrību par otrpus okeānā esošo situāciju. Iespējams tirgus būs vairāk atvērts un paudīs plašāku informāciju šajā nedēļā, jo ASV un Ķīnai iepriekšējā nedēļā izdevās parakstīt ilgi gaidīto, pirmo tirdzniecības vienošanās līgumu.

ASV un Ķīnas noslēgtā tirdzniecības vienošanās radīja labvēlīgus apstākļus plašu patēriņu preču cenu atbalstam Čikāgas biržā. Birža investīciju fondi izrādīja milzīgu aktivitāti iepriekšējās nedēļās ceturtdienā un piektdienā. Svarīgi piebilst, ka globālie tirgus dalībnieki vēlas nogaidīt līdz pirmajām ASV preču piegādēm uz Ķīnu, jo tirgū valda uzskats, ka ASV nespēs nodrošināt Ķīnas lielo pieprasījumu.


Parakstītā vienošanas stiprina ASV tirgus pozīcijas globālajos tirgos, kas atbalsojas ASV dolāra vērtībā. Šī vienošanās arī ir pieskaitāma pie ASV prezidenta Donalda Trampa labajiem darbiem, kas prezidentam noderēs šā gada prezidenta pārvēlēšanas kampaņā. Vai ASV politikai izdosies iet roku rokā ar ASV tirgus ekonomiku un iespējām – to mēs novērosim jau pavisam tuvā nākotnē!

Kviešu eksporta kustība

Ēģipte iepriekšējā nedēļā veica kārtējo kviešu iepirkumu, maksājot 5 USD/t vairāk kā vienu nedēļu iepriekš. Piegādes nodrošinās Krievijas un Rumānijas piegādātāji. Francija šajā iepirkumā sevišķi lielu aktivitāti neizrāda, kas saistīts ar transporta problēmām un kavēto ostu darbību.

Neraugoties uz pēdējās nedēļās radītājiem, Eiropa šogad uzrādīs trešo labāku kviešu eksporta radītāju. Eiropa šogad plāno eksportēt 30.5M t kviešu, kas ir par 2.8M t mazāk kā 2015.-2016.gada sezonā. Šā gada Eiropas eksporta rezultāts atjauno Eiropas tirgus apzīmējumu -  “Pasaules maizes klēts.” Eiropai ir veiksmīgi izdevies piedalīties kviešu iepirkumos un izmantot brīdi, kad sīvākais konkurents (Melnās jūras tirgus) nespēj nodrošināt piegādes importa tirgiem.

Tirgū aizvien ir liels pieprasījumus un Eiropas eksportētājiem ir jānopūlas, lai savāktu nepieciešamos kviešu apjomus.

Melnās jūras tirgus eksportētāji iepriekšējā nedēļā uzrāda salīdzinoši labus rezultātus – Ukraina eksportē 850 000 t kukurūzas un 255 000 t kviešu. Tikmēr Krievijas rezultāti nav tik izcili – 172 00 kvieši un 31 000 t miežu.

Krievijas eksportētājiem ir ļoti jāpacenšas, lai sasniegtu savus šā gada eksporta plānus, bet šķiet tas šogad var arī neizdoties, jo Krievijas valdība plāno ierobežot kviešu eksportu pēc 2020.gada 31.janvāri. Vai lēmums ir saistīts ar aktuālajiem Krievijas kviešu krājumiem vai šā brīža laika apstākļiem, vai tomēr tas ir Krievijas valdības mehānisms, lai ierobežotu piegādes līdz 2020.gada kviešu ražas reālajām prognozēm – to redzēsim nākošajos kviešu tirgus pārskatos.

Eļļas augu tirgus

Pasaules lielākais palmu eļļas pircējs (Indija) iepriekšējā nedēļā paziņo, ka samazinās eļļas iepirkumu par ~11%. Viens no  lēmuma iemesliem ir saistīts ar augsto augu eļļas cenu tirgū, bet otrs iemesls tiek saistīts ar Indijas un Malaizijas politiskajām un reliģiskajām nesaskaņām. Pēc šī paziņojuma, Indija pārtrauca palmu eļļas importu no visiem Malaizijas eksportētājiem (Malaizija ir otrs lielākais palmu eļļas ražotājs pasaulē).

Palmu eļļas cena pēdējā gada laikā pieaugu gandrīz par 30%, stiprinot Malaizijas tirgus pozīcijas. Pēc Indijas paziņojumu Palmu eļļas cenas tirgū samazinās par 10%, atstājot īslaicīgu ietekmi arī uz citām augu eļļas cenām. Cenu svārstības bija arī novērojas Parīzes biržas rapšu cenās.


Rapšu cenas Februāra līgumiem iepriekšējā nedēļā samazinājās par 3% no 420.00 EUR/t uz 407.50 EUR/t, bet Novembra līgumi samazinājās tikai par 1.2% no 392.75 uz 388.25 EUR/t.

Eiropas tirgū aizvien ir augts pieprasījums pēc rapšiem, un rapšu deficīts ir lielāks par pieprasījumu. Eiropas rapšu eļļas ražotājiem šis gads ir liels izaicinājums, jo tirgus statistika rāda, ka izejviela, lai nodrošinātu pārstrādi visās rūpnīcās, šogad nepietiks.   

 

2020.gada kviešu tirgus pareģojums pasaules analītiķu un ekspertu acīm

Ziņu un analītiskā uzņēmuma Bloomber plašā patēriņa preču stratēģis Maiks Makglons uzskata, ka kviešu cenas jau 2019.gada pēdējā pusgadā uzņēma atveseļošanas trajektoriju un cenu tendencēm vajadzētu saglabāties līdz 2020.gada pirmajam ražas ievākšanas laikam. Viņš pielīdzina 2020.gada kviešu cenas tendences un prognozes 2016.gadam, kas jau šobrīd atbilst bijušajai tirgus situācijai.

Vācijas Commerczbank savu kviešu tirgus redzējumu vairāk balsta uz kopējo pasaules kviešu sējplatību. Banka ziņo, ka kviešu ražošanas apjomi līdz 2018.gadam katru gadu proporcionāli palielinājās par 1%, bet pēdējie divi gadi norāda uz tirgus izmaiņām, ko galvenokārt izraisa globālie laika apstākļi. Banka paredz, ka tuvākā nākotnē, bet ne šogad, kopējo saražoto kviešu apjomu tirgū palielinās Melnās jūras dalībnieki, uzlabojot savus vidējās ražas radītājus. Analītiķi arī cer, ka Austrālijas tirgu šogad Māte daba palutinās un Austrālijas lauksaimniekiem izdosies saražot un uzrādīt tirgum atbilstošus rādītājus. Commerczbank ņem vērā sliktos 2019.gada laika apstākļus Eiropā, kas apgrūtināja kviešu sēju Francijā, Vācijā un Lielbritānijā, tāpēc banka paredz, ka 2020.gada ražas radītāji nebūs pielīdzināmi 2019.gadam un kopējā pasaules kviešu bilance būs mazāka kā pērn – tāpēc banka paredz, ka  kviešu cena 2020.gadā būs 190.00 EUR/t robežās.

Starptautiskās analītikas grupas FocusEconomics pareģojums atšķiras, jo grupa paredz plaša patēriņa preču piedāvājuma pieaugumu, kas tiek balstīts uz ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecībām. Grupa apstiprina, ka cenu pieaugumu pēdējo mēnešu laikā ir stimulējis augstais tirgus pieprasījumus, bet tas drīz mainīs pozīcijas un piedāvājums ņems virsroku – tāpēc analītikas grupas paredz, ka kviešu cenas līdz gada beigām samazināsies līdz pat 164 EUR/t.

Finanšu magnāts JP Morgan paredz kviešu cenu pieaugumu par 2.4%, balstoties uz Commerczbank līdzīgu viedokli, kas saistīts ar kopējās kviešu ražas samazinājumu 2020.gadā dēļ nelabvēlīgajiem laika apstākļiem līdz šim. JP Morgan paredz 2020.gadā kopējo krājumu samazinājumu, kas iespējams varētu uzlaboties tikai 2021.gada. JP Morgan savā nākotnes scenārijā ir atstājis nelielu sadaļu ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecībām, kas uztur viedokli par piedāvājuma pieaugumu, ja šie divi tirdzniecības partneri nespēs uzturēt stabilas tirdzniecības attiecības.

Savukārt Rabobank neredz sevišķi lielas izmaiņas tirgū turpmākajā 2020.gadā. Banka uzskata, ka esošā kviešu cena turpmākajos mēnešos līdz pavasarim saglabāsies, jo gaidītais Melnās jūras tirgu spiediens ir pārvarēts. Rabobank uzskata, ka eksporta plūsma no Melnās jūras tirgiem nepalielināsies, jo šajā apgabalā ir iestājusies ziema un kravu pārvadājumi šajos laika apstākļos ir apgrūtināti – to pierāda vēsturiskie eksporta dati. Tomēr banka paredz 2020.gadā lielus kopējos kviešu krājumus, kas var nelabvēlīgi ietekmēt kviešu tirgus tendences. Tiek paredzēta lielāka kviešu raža Krievijā un Ukrainā, kas izlīdzinās ASV un iespējams arī Eiropas sliktākos 2020.gada kviešu ražas rādītājus. Papildus Krievijas kviešu ražas uzlabojumam banka arī paredz lielākus kviešu ražošanas apjomus Kanādā, kas šogad plāno samazināt kopējās rapšu platības un aizstāt tās ar vasaras kviešiem.

Eļļas augu tirgus

Rapšu cenu kāpums, ko sākām novērot oktobrī, turpina būt stabils un Parīzē iepriekšējā nedēļā rapšu cenas sasniedz jaunus cenu rekordus. Parīzes biržā februāra rapšu līgumi tika slēgti pat par 421.75 EUR/t. Tikmēr jaunās rapšu ražas cenas Parīzē palielinājās no 390.75 EUR/t līdz 393.75 EUR/t. Rapšu cena ir sasniegusi augstāko vērtību kopš 2017.gada marta.


Rapšu cenu šobrīd stiprina vietējo rapšu pārstrādātāju augstais pieprasījums. Sezonas sākumā Eiropas rapšu pārstrādātāju pieprasījumu apmierināja Ukrainas piegādātāji, bet šobrīd piegādes no Ukrainas ir beigušās un pieprasījuma radītā histērija atspoguļojas rapšu cenās Parīzē. Rapšu tirgus tukšums tiek aizpildīts ar vietējās izcelsmes atlikušajiem krājumiem un importu no Kanādas.

Rapšu tirgu cenas aizvien atbalsta politiskie faktori, kuros iesaistīta ir ASV, t.i., ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecības un ASV un Irānas konfliktsituācija.

Rapšu cenām par sliktu runā Brazīlijas paredzamā augstā sojas pupiņu raža, kas radīs augstus sojas pupiņu krājumus pret samazināto pieprasījumu. Tāpēc tuvākajā nākotnē rapšu tirgus dalībniekiem jāpievērš uzmanība un jāseko sojas pupiņu tirgus aktualitātēm un cenas tendencēm.  

 


VIEDOKĻI

AgroPlatforma uzsāk jaunu ziņu rubriku – VIEDOKĻI. Šajā nedēļā ar viedokli dalīsies AGRICON konsultants precīzajā laukkopībā un digitālajā agronomijā un SIA PRECISION FARMING valdes loceklis Gatis Bērziņš par veldres rosošo faktoru mazināšanu.

Cienījamie lauksaimnieki,

Ražas novākšana iet pilnā sparā. Šajā sezonā ražas ir vidējas un augstas atkarībā no reģiona. Sezona bija mazāk ekstrēma un paredzamāka nekā iepriekšējā sezonā. Nenoliedzami klimatiskie apstākļi atstāja savu nospiedumu uz ražas veidošanos, toties vairāk izkristalizējās pašu lauksaimnieku rīcība un rocība. Apbraukājot Latvijas āres grūti nepamanīt tendenciozas veldres sērgu reģionos. Lielākajā daļā no šiem reģioniem nebija stipri negaisi. Ir darbības, kuras lauksaimnieks var pilnveidot. Mērķtiecīgam lauku ražotājam šī ir ārkārtīgi nozīmīga viela pārdomām, lai nākamreiz līdzīgos apstākļos savu ražošanu nenoliktu veldres radītajos zaudējumos un riskos. Par kādiem zaudējumiem un riskiem ir runa:

 • Mitrāki graudi - papildus kaltēšanas izmaksas;
 • Novēlota graudu kulšana, slikti žūstošās veldres rezultātā, rada ražas kvalitātes zudumus;
 • Samazināti kulšanas tempi palielina riskus laicīgi nenovākt kopējo ražu;
 • Paaugstinātās kulšanas izmaksas;
 • Ne mazāk svarīgs ir darbinieku un pašu stresa līmenis;
 • Nelietderīgas izmaksas sezonas sākumposmā – konkrētāk slāpekļa mēslojums, kas nostrādāja kā veldres cēloni. Protams, arī visu pārējo produktu un darbību izmaksas, ja veldre radīja ražai letālas sekas.


Visi šie riski rada zaudējumus, kurus bieži vien neaprēķinām. Labības lauka veldrēšanās var radīt zaudējumus, sākot no dažiem desmitiem eiro hektārā līdz vairākiem simtiem. Atkarībā no apstākļiem kulšanas periodā, veldres skartais lauka nogabals visus ieguldījumus var pārvērst izmaksās un nedot cerēto peļņu. Kļūdainu agronomisku lēmumu dēļ veldre var radīt papildus neplānotas izmaksas un biznesa mērķis, iegūt vidējo peļņu 100 EUR/ha un vairāk, kļūst kā loterija. 

Mēslošanas metodes pilnveide ir risinājums graudaugu veldrēšanās problēmai. Galvenais veldres cēlonis ir kļūdas slāpekļa papildmēslošanā un augšanas regulatoru pielietošanas deva un termiņš atbilstoši aktuālā perioda apstākļiem. Īpaši vēlos pieskarties tēmai par slāpekļa pirmo papildmēslošanas reizi, kas ir noteicošais faktors veldres ierobežošanai.

Pirmā slāpekļa papildmēslošanas deva un laiks. Šīs mēslošanas mērķis ir stimulēt cerošanas turpinājumu un neko citu. Viss slāpekļa apjoms, kas izstrādāts uz ziemāju graudaugiem līdz cerošanas fāzes beigām, ir saucams par pirmo mēslošanas reizi, neatkarīgi cik daļās tas tiek dalīts. Ar šo papildmēslošanu ir jācenšas sasniegt optimālu produktīvo stiebru daudzumu – ap 800…1000 stiebru kvadrātmetrā:

- Ja produktīvo stiebru skaits ir mazāks par 300 kvadrātmetrā, tad pirmajā mēslošanā jārealizē pastiprināta augu stimulēšana un tas ir vienīgais iemesls lietot līdz 100N kg/ha tīrvielā.

- Ja stiebru skaits ir ap 500…700, kā tas bija daudzās saimniecībās šogad, papildmēslošana jārealizē ar 30…50 N kg/ha tīrvielā. Lielāka papildmēslojuma deva radīs nevajadzīgu papildus stiebru veidošanos - tiem būs mazāka iespēja izveidot veselīgu vārpu - stiebru augšanas procesā rodas papildus konkurence pēc saules fotosintēzes realizācijai. Graudaugs spiestā kārtā izveido garākus stiebrus, nespējot pietiekami veltīt enerģiju vārpas pilnveidei - enerģija tiek patērēta stiebru un lapu attīstībai. Tas pārsvarā ir cēlonis veldrei kā arī var samazināties 1000 graudu masa.

- Ja pavasarī ziemas kviešu laukā ir 900 un vairāk produktīvie stiebri kvadrātmetrā, tad pirmā papildmēslošana ir obligāti jāizlaiž. Šāda situācija, gan Latvijas apstākļos ir pārāk reti novērojama – biežāk iespējama izmēģinājumu lauciņos.


Pastiprināts slāpekļa mēslojums kā glābiņš pirms gaidāmā sausuma perioda ir mīts. Augsnei, atbilstoši granulometriskam, sastāvam ir sava mitruma kapacitāte. Tas realizējas pie apstākļiem, kad augsnes daļiņas piesaista ūdeni ar -0,1…-0,3 bāru spēku. Mālaina augsnei šajā mirklī fiziski vienā kubikmetrā satur 350 litri ūdens, no kuriem augam pieejamie ir ap 200 litri. Smilšaina augsne spēj nodrošināt ūdeni augiem ap 70 litri no kubikmetra augsnes. Tātad, pēc ziemas, ja ūdeni papildus nepapildina nokrišņi, augsnē esošais ūdens 70…200 l/m3 neizgaro un gravitātes iespaidā neskalojās uz leju. Vienīgais ceļš, kā augsne top sausa, ir pašu augu patēriņš. “Kāds ūdens patēriņš ir lieki sabiezinātajiem augiem salīdzinājumā ar optimālu augu biomasu - Protams, lielāks.” Pārlieku pastiprināta slāpekļa deva, kad vēl nav beigusies cerošana, pirms gaidāmā sausuma perioda, veicina lielāku ūdens un barības vielu patērēšanu. Tas noved pie tā, ka periodā bez nokrišņiem sausumu ātrāk piedzīvo stimulētie - sabiezinātie augu nogabali salīdzinājumā ar optimālas biomasas nogabaliem. Sekas: ātri novērojami atkritušie stiebri, veldre, ražas zudumi sakarā ar sīkiem graudiem un samazinātām vārpām, ļoti laba salmu raža. Ūdens nodrošinājums ir svarīgs karoglapas periodā, kad briest vārpa un veidojas graudu tilpumasa. Pirmais N mēslojums, kas realizēts atbilstoši augu biezībai, garantē augu sagatavotību jebkādiem turpmākiem apstākļiem, dodot augstāku ražu, būtiski samazinot veldres riskus un veidojot augstāku N lietderību.

Nešaubīgi, labāko peļņu sniedz augi, kuru biomasa un hlorofils ar slāpekļa mēslojuma palīdzību ir nodrošināts optimāli. Optimāla augu biomasa pietiekami noēno augsni, veido veselīgu lapu konkurenci pēc fotosintēzes un uztur labāko iespējamo mikroklimatu starp augiem. Optimums ir solis pirms maksimālās ražas, kas sniedz ekonomiski izdevīgāko ražu un būtiski samazina šajā rakstā minētos riskus.

 Pat viena lauka ietvarā augsnes auglība var būt ļoti mainīga. Šis “fenomens” ir katra saimnieka acu priekšā, vai nu kā kombainā uzmērītās ražības atšķirības pa lauka nogabaliem vai arī saskaroties ar veldres problēmām pa lauka nogabaliem. Lai attiecīgajā veģetācijas periodā uzturētu ražas veidošanai tik svarīgo slāpekli atbilstošā apjomā, katrā lauka nogabalā ir jārealizē atšķirīga mēslošana. Svarīgi pielietot pareizo slāpekļa papildmēslojuma devu un termiņu. Tas iespējams ar tādu tehnoloģiju kā YARA N-sensor un N-tester sistēmu pareizas pielietošanas palīdzību. Tikai šāda pieeja dod labāko peļņu katrā lauka nogabalā, jo tiek ņemta vērā maksimāli sasniedzamās biomasas un hlorofila robeža, slāpekļa mēslojuma lietderība un dabiskā slāpekļa mineralizācija augsnē.

Ar cieņu, Gatis Bērziņš

Konsultants precīzajā laukkopībā un digitālajā agronomijā


_________________________________________________________________________________

EUR/USD valūtas indekss

 

R49VSK

Vārda dienu šodien svin:    

Intervija ar BAYER agronomu Arti Vanadziņu

 • Kāda ir situācija uz lauka?
 • Kā apkarot nezāles?
 • Kādi būs AAL ierobežojumi Latvijā?
 • Kāda ir AAL pretenziju izskatīšanas procedūra?
 • Bayer jaunumi 2020.gadā!

________________

 

TOP 5 Eiropas kviešu ražotāji 2019.gadā (milj. t)


 TOP 5 Eiropas
kviešu ražotāji
 Kviešu raža 
2019.gadā
 Izmaiņas pret 
2018.gadu
 Francija39.390  +5.316
 Vācija22.873 +2.747 
 Lielbritānija 15.973 +2.325
 Polija10.664  +0.848
 Rumānija8.100  -0.900
KOPĀ EIROPĀ 143.260 +14.453


JAUNS AGROPLATFORMAS SERVISS 

AgroPlatforma izveidoja jaunu servisu, kas atvieglo biržas cenu sekošana procesu – Biržas īsziņu serviss. Jums vairs nav nepieciešams apmeklēt mājas lapu, lai aplūkotu biržas cenas kviešiem un rapšiem. Tagad par izmaiņām tirgū Jūs saņemsiet īsziņu no AgroPlatforma.

 


SIA "FITO-AL" valdes priekšsēdētājs Artūrs Arnītis dalās ar savu pieredzi, lietojot AgroPlatforma pakalpojumus.


SIA "MĀLNIEKI" valdes priekšsēdētājs Uvis Slakteris dalās ar savu pieredzi, lietojot AgroPlatforma pakalpojumus.


____________________________

___________________________________

  Jūsu graudu cenas piedāvājumi

  • Kveiši (Rīga) 2019.gada raža 
  •   Ekstra kvalitāte          182 
     I grupas kvalitāte          182
   II grupas kvalitāte          182


   APSKATĪT PIEDĀVĀJUMU

   Kvieši (Rīga, Liepāja) 2019.gada raža
  • DEC19
  • Extra kvalitāteMAR20 - 7 
   I grupas kvalitāteMAR20 - 8 
   II grupas kvalitāte-
   III grupas kvalitāte-
   Lopbarība-  

   APSKATĪT PIEDĀVĀJUMU

   Rapši (Rīga) 2019.gada raža
  • FEB 20
  • Rapšu cena formulaFEB20 -6

   APSKATĪT PIEDĀVĀJUMU


   Lauka pupas (Rīga) 2019.gada raža
  • MAR20
  •   1. grupa          +90 
     2. grupa          +70
     Lopbarība          +30


   APSKATĪT PIEDĀVĀJUMU

   ___________________________________


  • Kviešu Decembra līgumu cena Čikāgā

EUR/USD valūtas dienas indekss


EURUSD chart by TradingView


Jēlnaftas nedēļas cena USD/brl

CLF2020 chart by TradingView

___________________________________

Reģistrējies eAgronom un saņem 25% atlaidi ērtam un noderīgam lauku darbu plānošanas un vadības risinājumam.

                Biržas cenas               

AgroPlatformā darījumus ar graudiem iespējams veikt ātrāk, izdevīgāk un efektīvāk. Platforma nodrošina iespēju redzēt un būt informētam par notiekošo nozarē. Izvieto savu sludinājumu, izsaki piedāvājumu citiem izvietotajiem sludinājumiem, slēdz nākotnes cenas līgumus, fiksē savu nākotnes cenu.Sazinies ar mums

E-pasts[email protected]

Tālrunis+371 29991188

Tālrunis+371 27012190

Darba laiks: Darba dienās 9:00 - 17:00

Partneri

Palīgs graudaudzētājiem ikdienas darbu plānošanai un efektīvākai saimniekošanai

MASCUS ir pasaulē lielākais smagās un speciālās tehnikas tirdzniecības portāls.


 .