AgroPlatforma sadarbībā ar Moller Auto Lidosta piedāvā

Atrodi savu Caddy, Tiguan vai T-ROC un iegādājies to par ļoti izdevīgu cenu no Moller Auto Lidosta 

Piedāvājums spēkā AgroPlatformas lietotājiem līdz 23.12.2020. 

 • Veiciet graudu tirdzniecības darījumus AgroPlatformā; 
 • Apdrošiniet sējumus AgroPlatformā; 
 • Izmantojiet citus AgroPlatformas pakalpojumus; 

 Saņemiet unikālu atlaižu kodu un izvēlieties savu auto.

GRAUDU TIRGUS PĀRSKATS 2020.gada 23.novembrī

Vai kviešu tirgū paredzamas izmaiņas?

Eiropas kviešu tirgus iepriekšēja nedēļā saglabājās stabils, neraugoties, ka kviešu cenas ASV nedaudz zaudēja savas vērtības. Eiropas kviešu tirgū ir ierasts, ka mainoties situācijai ASV, mainās arī kviešu cenas Eiropā, bet šis gads iespējams veidosies savādāk – visi potenciālie ASV tirgus cenu samazinājumi var neatspoguļoties Eiropā un arī Lielbritānijā. 2020.gada kviešu ražas samazinājums Eiropā ir izveidojis situāciju, kurā tirgus noteikumus diktē piedāvājuma iespējas, un tās šogad ir ierobežotas, salīdzinot ar citiem gadiem. Eiropas samazinātās ražās dēļ Eiropas tirgus ir kļuvis vairāk lokāls un tik  ļoti nepakļaujas globālajiem cenu spiedieniem. Kviešu cenu papildus atbalsta arī fakts, ka kukurūzas ražas Eiropā un Melnās jūras tirgos šogad ir mazākas, kas papildus veido vietējo kviešu pieprasījumu – kukurūzas graudi tiek aizstāti ar vietējiem kviešu graudiem, kā rezultātā veidojas papildus vietējais pieprasījums, kas atbalsta jau esošo augsto cenu līmeni. 


Eiropa šogad izvēlas eksporta ceļus un kviešu iepirkumus, kuros piedalīties! Šī iemesla dēļ daļa eksporta tirgus piespiedu kārtā tiek atdota Melnās jūras tirgus dalībnieku pārvaldībā. Savukārt pēdējo nedēļu laikā Melnās jūras tirgus dalībniekiem un arī Eiropai ir jākonkurē ar Austrālijas graudu cenām. Austrālijai un Ķīnai ir izdevies sabojāt savas tirdzniecības attiecības, kā rezultātā šim tirgum ir jāmeklē jauni noietu kanāli. Iepriekšējā nedēļā Saūda Arābijas miežu iepirkumā pārsvaru guva Austrālijas miežu piegādātāji, noslēdzot līgumu par 530 000 t miežu piegādēm. Ja Austrālijas un Ķīnas tirdzniecības attiecības neuzlabosies, tad Austrālija turpinās piedalīties Saūda Arābijas un citos tuvo austrumu iepirkumos, pastumjot malā vēsturiskos tirgus dalībniekus. Šis bija salīdzinoši liels Eiropas un Melnās jūras miežu piegādātāju zaudējums, kas var atbalsoties lopbarības graudu tirgus sektorā, atbrīvojot kviešu krājumus.

Situācija Krievijas kviešu audzēšanas apgabalos paliek aizvien nepielūdzamāka, jo aukstās gaisa masas ir ieplūdušas kviešu sējumos, apdraudot 2021.gada Krievijas kviešu ražu. Sals ir atnācis bez sniega segas, kas rada papildus draudus nenobriedušajiem augiem. Ilglaicīgi sausie laika apstākļi ir padarījuši savus nedarbus un augi plašās teritorijās ir nepietiekami attīstījušies, lai ar mierīgu sirdi Krievijas kviešu audzētāji varētu sagaidīt pavasara iestāšanos. Tas nozīmē, ka piesekošana Krievijas laika apstākļiem globālajos kviešu tirgos paliks aizvien aktuālāka.

Šajā nedēļā Krievijas lauksaimniecības ministrijā tiek plānota sēde, kurā tiks spriests par eksporta kvotas apjomiem atlikušajā eksporta sezonā. Situācija saistībā ar Austrālijas tirgus parādīšanos pie apvāršņa var likt Melnās jūras tirgus dalībniekiem pārskatīt savus eksporta plānus. Kviešu cenas Melnās jūras tirgū svārstās no 253.00 USD/t līdz 258.00 USD/t (no 214.40 EUR/t līdz  218.65 EUR/t) decembra piegādēm un no 256.00 USD/t līdz 259.00 USD/t (no 217.00 EUR/t līdz 219.50 EUR/t) marta piegādēm.


Parīzes biržā šī ir pēdējā kviešu decembra sesijas tirdzniecības nedēļa, kura ieskicēs un nodos papildus cenu mantojumu marta tirdzniecības sesijai. Iepriekšējā nedēļā kvieša cenas pietuvojās, bet nesasniedza decembra kviešu cenu maksimumu. Augstākā reģistrētā cena sasniedza 213.00 EUR/t un nedēļas tirdzniecība tika pabeigta ar 210.75 EUR/t. Kviešu cena virs 200.00 EUR/t ir spējusi noturēties gandrīz divu mēnešu griezumā, kas tirgum ir sen nepieredzēta pieredze.

Eļļas augu tirgus

Ķīna turpina labot sojas pupiņu importa rekordus. Ķīna, sadzirdot un saskatot sojas pupiņu piegāžu draudus no Dienvidamerikas, vēl pastiprinātāk pievēršas sojas pupiņu iepirkumam. Kā jau minējām iepriekšējā nedēļā, Ķīnai ir izdevies atjaunot savus cūku ganāmpulku pēc Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma un tā rezultātā sojas pupiņu piegādes ir palikušas vēl aktuālākas.

ASV eļļas augu tirgus arī pats neapzināti stimulē eļļas augu cenas -  ASV vietējie sojas pupiņu patērētāji ir pārāk ilgi nogaidījuši, lai iegādātos sojas pupiņas vietējam patēriņam, tāpēc tagad ir spiesti pirkt par salīdzinoši augstākām cenām, kas papildus atbalsta jau tā augsto sojas pupiņu cenu.

Eļļas augi no ekonomikas un enerģijas viedokļa šobrīd ir pasargāti, jo EUR/USD valūtas kursa indekss ir stabils, t.i., iepriekšējā nedēļā nebija novērojamas sevišķas kursa izmaiņas un kurss nedēļas laikā palielinājās no 1.18407 līdz 1.18555. Savukārt jēlnaftas cena palielinājās no 40.17 USD/brl līdz 42.45 USD/brl, kas vienlaicīgi ir labas ziņas arī augu eļļas tirgiem.

Rapšu cenas iepriekšējā nedēļā Parīzes biržā februāra līgumiem gāza iepriekšējos cenu rekordus un cena palielinājās no 408.50 EUR/t līdz 415.25 EUR/t. Augstākā reģistrētā februāra biržas cena sasniedza 416.25 EUR/t, kas ir pēdējā gada absolūtais rekords.


  


 

AgroPlatforma.lv piedāvā arī finansējumu

Graudu tirdzniecības platforma Agroplatforma.lv sadarbībā ar Baltijā vadošo uzņēmumu finansētāju Capitalia no šī gada jūnija piedāvā sezonas finansējumu pret graudu līgumiem, kas noslēgti ar jebkuru no platformas partneriem.

"Finansējums pret nākotnes graudu līgumiem Latvijas tirgū nav nekas jauns, tomēr esošajos produktos mēs saskatījām dažus trūkumus, piemēram, finansējumam ir dažādi ierobežojoši nosacījumi vai to iespējams saņemt tikai tad, ja graudkopis sadarbojos ar kādu konkrētu partneri. Esam vienojušies ar Capitalia par to, ka tiks pieņemti graudu līgumi no visiem Agroplatforma.lv reģistrētajiem pircējiem, kas izgājuši cauri mūsu vērtēšanas sistēmai. Protams, katrs darījums joprojām tiks vērtēts individuāli, bet šis produkts dod lauksaimniekam izvēles iespējas – iegādāties augu aizsardzības līdzekļus un pretī dot graudu līgumu vai saņemt finansējumu pret graudu līgumu un iegādāties nepieciešamo, meklējot tobrīd tirgū izdevīgāko piedāvājumu," stāsta Gatis Bērziņš, SIA "AgroPlatforma" līdzdibinātājs.

Sadarbība ar Capitalia uzņēmumam ļauj papildināt pakalpojumu klāstu un dod papildu uzticības garantiju potenciālajiem partneriem. Šāds pakalpojums platformā bija plānots jau no paša sākuma, taču vispirms bija jāpierāda sevi kā nopietnam tirgus dalībniekam un sadarbības partnerim. "Finansējums mūs padara vēl interesantākus digitālajā vidē, kur ātri var piekļūt vēl vienam nozīmīgam pakalpojumam, taču mūsu pamatbizness arvien ir graudu tirdzniecība. Finansējums ir pakalpojumus, ar kā palīdzību varam nodrošināt papildus atbalstu saviem klientiem. Cerams, ka pārskatāmā nākotnē varēsim pakalpojumu klāstu papildināt arī ar loģistiku, kas veidos pilna pakalpojuma komplektu," saka Juris Kazulis, SIA "AgroPlatforma" līdzdibinātājs.

Sezonas finansējums var tikt izsniegts no 10 līdz 250 tūkstošiem eiro. Līdzšinējie novērojumi rāda, ka lielākā interese ir par aizdevumiem no 50 līdz 100 tūkstošiem eiro, piemēram, lai iegādātos degvielas krājumus ražas novākšanai vai papildinātu noliktavas un darbnīcas ar nepieciešamo aprīkojumu. Pirmie klienti jau ir saņēmuši finansējumu. G.Bērziņš uzsver, ka vēlas nodrošināt, lai katrs pieteikums tiek izskatīts maksimāli ātri. Pēc tam, kad lauksaimnieks ir aizpildījis anketu Agroplatforma.lv mājas lapā, vēlākais divu dienu laikā saņem piedāvājumu un, ja tas klientu apmierina, divu dienu laikā naudai jābūt kontā.

Vaicāts, kāda summa paredzēta uzņēmuma klientiem, G.Bērziņš konkrētus skaitļus nemin, tomēr norāda, ka līdz šim Capitalia izsniegusi aizdevumos vairāk nekā 50 miljonu eiro apmērā, ļaujot secināt to, ka kompānijai pieejamie līdzekļi ir pietiekoši, lai lauksaimniekiem nevajadzētu saņemt atteikumus.

db.lv jau rakstīja, ka alternatīvā finansējuma uzņēmums Capitalia pērn izsniedzis finansējumu 342 uzņēmumiem Baltijas valstīs nepilnu 20 miljonu eiro apmērā (https://www.db.lv/zinas/capitalia-baltijas-valstu-uznemumiem-pern-aizdevis-20-miljonus-eiro-494919). Tas ir par 34% vairāk nekā 2018. gadā un ir kopumā līdz šim lielākais izsniegtais aizdevumu apjoms kompānijas darbības laikā. Kopumā Capitalia ir finansējusi apgrozāmos līdzekļus un kapitāla investīcijas vairāk nekā 5000 kompānijām, to attīstībā ieguldot vairāk nekā 50 miljonus eiro.

SIA "AgroPlatforma" uzsākusi darbību 2018.gadā un līdz šim brīdim ir mērķējusi padarīt graudu tirdzniecības procesu caurspīdīgāku un ērtāku, tādējādi dodot iespēju abām darījumā iesaistītajām pusēm justies drošāk un nopelnīt vairāk (https://www.db.lv/zinas/20-telefona-zvanus-aizvieto-ar-platformu-489824). Pērn uzņēmums uzņemts dalībai jaunuzņēmumu akseleratora "Startup Wise Guys" programmā Lietuvā, kas kļuvusi arī par AgroPlatformas galveno investoru.

____________


Anda Asare - žurnāliste

 

AgroPlatforma podkāsts Nr.8 par tēmu "Veldre"

AgroPlatforma video/audio interviju cikls ar Latvijas lauksaimniecības nozares pārstāvjiem, ekspertiem un lauksaimniekiem. Intervija Nr.8 par tēmu "Veldre" ar Gati Bērziņu (AgriCon), Kristapu Brusu (ZS Strazdi), Jāni Ceru ( Baltic Agro Machinery). - Kas ir labības veldrēšanas iemesls? - Vai nepareiza sēklu izsējas norma var palielināt veldres risku? - Cits skatījums, kāpēc veidojas veldre!? - Kā noteikt nepieciešamā slāpekļa devu? - Graudu izkulšana pie dažādas graudu un salmu attiecības!? - Veldres radītie zaudējumi?! - Kāds ir rīcības plāns un secinājumi, ja labības lauks ir saveldrējies? - Ekspertu ieteikumi veldres risku mazināšanai. 

 

2020.gada kviešu tirgus pareģojums pasaules analītiķu un ekspertu acīm

Ziņu un analītiskā uzņēmuma Bloomber plašā patēriņa preču stratēģis Maiks Makglons uzskata, ka kviešu cenas jau 2019.gada pēdējā pusgadā uzņēma atveseļošanas trajektoriju un cenu tendencēm vajadzētu saglabāties līdz 2020.gada pirmajam ražas ievākšanas laikam. Viņš pielīdzina 2020.gada kviešu cenas tendences un prognozes 2016.gadam, kas jau šobrīd atbilst bijušajai tirgus situācijai.

Vācijas Commerczbank savu kviešu tirgus redzējumu vairāk balsta uz kopējo pasaules kviešu sējplatību. Banka ziņo, ka kviešu ražošanas apjomi līdz 2018.gadam katru gadu proporcionāli palielinājās par 1%, bet pēdējie divi gadi norāda uz tirgus izmaiņām, ko galvenokārt izraisa globālie laika apstākļi. Banka paredz, ka tuvākā nākotnē, bet ne šogad, kopējo saražoto kviešu apjomu tirgū palielinās Melnās jūras dalībnieki, uzlabojot savus vidējās ražas radītājus. Analītiķi arī cer, ka Austrālijas tirgu šogad Māte daba palutinās un Austrālijas lauksaimniekiem izdosies saražot un uzrādīt tirgum atbilstošus rādītājus. Commerczbank ņem vērā sliktos 2019.gada laika apstākļus Eiropā, kas apgrūtināja kviešu sēju Francijā, Vācijā un Lielbritānijā, tāpēc banka paredz, ka 2020.gada ražas radītāji nebūs pielīdzināmi 2019.gadam un kopējā pasaules kviešu bilance būs mazāka kā pērn – tāpēc banka paredz, ka  kviešu cena 2020.gadā būs 190.00 EUR/t robežās.


Starptautiskās analītikas grupas FocusEconomics pareģojums atšķiras, jo grupa paredz plaša patēriņa preču piedāvājuma pieaugumu, kas tiek balstīts uz ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecībām. Grupa apstiprina, ka cenu pieaugumu pēdējo mēnešu laikā ir stimulējis augstais tirgus pieprasījumus, bet tas drīz mainīs pozīcijas un piedāvājums ņems virsroku – tāpēc analītikas grupas paredz, ka kviešu cenas līdz gada beigām samazināsies līdz pat 164 EUR/t.

Finanšu magnāts JP Morgan paredz kviešu cenu pieaugumu par 2.4%, balstoties uz Commerczbank līdzīgu viedokli, kas saistīts ar kopējās kviešu ražas samazinājumu 2020.gadā dēļ nelabvēlīgajiem laika apstākļiem līdz šim. JP Morgan paredz 2020.gadā kopējo krājumu samazinājumu, kas iespējams varētu uzlaboties tikai 2021.gada. JP Morgan savā nākotnes scenārijā ir atstājis nelielu sadaļu ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecībām, kas uztur viedokli par piedāvājuma pieaugumu, ja šie divi tirdzniecības partneri nespēs uzturēt stabilas tirdzniecības attiecības.

Savukārt Rabobank neredz sevišķi lielas izmaiņas tirgū turpmākajā 2020.gadā. Banka uzskata, ka esošā kviešu cena turpmākajos mēnešos līdz pavasarim saglabāsies, jo gaidītais Melnās jūras tirgu spiediens ir pārvarēts. Rabobank uzskata, ka eksporta plūsma no Melnās jūras tirgiem nepalielināsies, jo šajā apgabalā ir iestājusies ziema un kravu pārvadājumi šajos laika apstākļos ir apgrūtināti – to pierāda vēsturiskie eksporta dati. Tomēr banka paredz 2020.gadā lielus kopējos kviešu krājumus, kas var nelabvēlīgi ietekmēt kviešu tirgus tendences. Tiek paredzēta lielāka kviešu raža Krievijā un Ukrainā, kas izlīdzinās ASV un iespējams arī Eiropas sliktākos 2020.gada kviešu ražas rādītājus. Papildus Krievijas kviešu ražas uzlabojumam banka arī paredz lielākus kviešu ražošanas apjomus Kanādā, kas šogad plāno samazināt kopējās rapšu platības un aizstāt tās ar vasaras kviešiem.

EUR/USD valūtas indekss

 

R49VSK

Vārda dienu šodien svin:    


SĒJUMU APDROŠINĀŠANA


Lauksaimnieku sirdsmieram un drošai saimniecības attīstībai piedāvājam veikt sējumu apdrošināšanu pret ziemas un vasaras riskiem.

 

AgroPlatforma podkāsts Nr.7 ar Ingrīdu Grantiņu par InVigor rapšu šķirnēm no 


- InVigor rapšu sēklu selekcijas process
- Kā tiek izvēlētas un piedāvāts InVigor rapšu šķirnes Latvijas tirgū?
- Kāds ir eļļas bāzes rādītājs InVigor rapšu šķirnēm?
- InVigor rapšu šķirņu ražība
- Cik Latvijas vietās tiek izmēģinātas jaunās InVigor rapšu šķirnes?
- Kā BASF vērtē šī gada rapšu sējumus?
- BASF īpašie piedāvājumi Latvijas lauksaimniekiem
- Citi kultūraugu sēklu piedāvājumi no BASF
- InVigor rapšu sēklu piedāvājums 2020./2021 sezonai
- Kad un kā ir sākusies BASF mīlestība ar rapsi?
- BASF piedāvātā Clearfield tehnoloģija
- InVigor rapšu sēklu sortiments

____________

Intervija ar Konekesko pēcpārdošanas servisa vadītājiem - Andri Lukaševiču, Gati Sakni, Jāni Baumani.


 • Cik liela ir Konekesko pēcpārdošanas tehnikas servisa struktūra?
 • Servisa pieteikumu bezmaksas tālruņa līnija 8558.
 • Konekesko lepnums - CLAAS rezerves daļu noliktava visām Baltijas valstīm.

 • Oriģinālo un analogo rezerves daļu galvenās atšķirības.
 • Kā pareizi ieziemot lauksaimniecības tehniku?
 • Ko sevī ietver pilna tehnikas diagnostika?

____________

Intervija ar BAYER agronomu Arti Vanadziņu

 • Kāda ir situācija uz lauka?
 • Kā apkarot nezāles?
 • Kādi būs AAL ierobežojumi Latvijā?
 • Kāda ir AAL pretenziju izskatīšanas procedūra?
 • Bayer jaunumi 2020.gadā!

________________

 

TOP 5 Eiropas kviešu ražotāji 2019.gadā (milj. t)


 TOP 5 Eiropas
kviešu ražotāji
 Kviešu raža 
2019.gadā
 Izmaiņas pret 
2018.gadu
 Francija39.390  +5.316
 Vācija22.873 +2.747 
 Lielbritānija 15.973 +2.325
 Polija10.664  +0.848
 Rumānija8.100  -0.900
KOPĀ EIROPĀ 143.260 +14.453


JAUNS AGROPLATFORMAS SERVISS 

AgroPlatforma izveidoja jaunu servisu, kas atvieglo biržas cenu sekošana procesu – Biržas īsziņu serviss. Jums vairs nav nepieciešams apmeklēt mājas lapu, lai aplūkotu biržas cenas kviešiem un rapšiem. Tagad par izmaiņām tirgū Jūs saņemsiet īsziņu no AgroPlatforma.

 


SIA "FITO-AL" valdes priekšsēdētājs Artūrs Arnītis dalās ar savu pieredzi, lietojot AgroPlatforma pakalpojumus.SIA "MĀLNIEKI" valdes priekšsēdētājs Uvis Slakteris dalās ar savu pieredzi, lietojot AgroPlatforma pakalpojumus.  • ___________________________________


  • Kviešu Decembra līgumu cena Čikāgā

EUR/USD valūtas dienas indekss


EURUSD chart by TradingView


Jēlnaftas nedēļas cena USD/brl

CLQ2020 chart by TradingView

___________________________________

Reģistrējies eAgronom un saņem 25% atlaidi ērtam un noderīgam lauku darbu plānošanas un vadības risinājumam.

                Biržas cenas               

 .