Tirgus pārskats 2019.gada 18.februārī


 KVIEŠU TIRGUS

Eiropas eksporta apjomi, salīdzinot ar 2018.gadu, ir samazinājušies par 22%. Bet eksporta apjomi Ukrainā februāra mēnesi ir palielinājušies par 21%. Eksportā novērojama pašregulēšanās – ja viens tirgus bremzē eksportu, tad otrs tirgus to izmanto un kāpina tempus. Parīzes cenu kritumu iepriekšējā nedēļā skaidro ar iepriekš pārspīlētu paniku par deficīta iespējām Marta līgumu izpildēs. Ņemot vērā, ka eksporta plūsma uz lielākajiem importētājiem nemazinās, tirgus atdziest un tas atspoguļojas cenās.

Ņemot vērā, ka ASV lauksaimniecības departaments iepriekšējā nedēļā paziņoja par mazāko apsēto ziemas kviešu platību pēdējo 110 gadu laikā, globālajā tirgū tika veikts aprēķins par 2019.gada kopējo iespējamo kviešu ražu. 2019.gada kviešu krājumi tika samazināti par 0.6M t uz 267.5M t. Kritums par 8% salīdzinot ar 2018.gada ražas prognozi šajā laikā (280.02M t).  Pieminēšanas vērts fakts, ka Krievija savas 2019.gada ražas prognozes ir palielinājusi par 1.6M t līdz ~72M t, nostiprinot eksporta starta pozīcijas pret Eiropu un ASV.

Turpinot par Krieviju – Globālā kviešu tirgus cenām sākot atdzist, Krievijā arī novērojama kviešu cenu stabilizēšanās, bet tas iespējams ir atstājis paliekošas sekas iekšējā tirgū. Kviešu cenai pieaugot, kviešu miltu cena ir sasniegusi rekordaugstus rādītājus. Turklāt salīdzinot Krievijas kviešu krājumus ar 2018.gada krājumiem šajā laikā, ir redzams 5M t kviešu iztrūkums krājumos. Šobrīd viss liecina par Krievijas iekšējā tirgus kviešu deficītu, ko eksperti prognozēja 2018.gada decembrī.

KVIEŠU CENU TEHNISKĀ ANALĪZE

Salīdzinot Parīzes kviešu Decembra līgumu cenas pēdējo piecu gadu februāra mēnesī nav saskatāmas sevišķi lielas likumsakarības, bet, izanalizējot lielākos kāpumus un kritumus, ir iespējams prognozēt maksimālās vai minimālās cenu svārstības.

  • Lielākais cenu kāpums Decembra līgumiem Februārī ir bijis 2018.gadā, kad cena Februārī ir pieaugusi par 7.8% no 162.50 uz 176.25
  • Lielākais cenu kritums Decembra līgumiem Februārī ir bijis 2018.gadā, kad cena Februārī ir samazinājusies par 6.7% no 178.75 uz 166.00

Maksimālās amplitūdas viena mēneša laikā ir ~7%. Ja paraugāmies uz 2019.gada Decembra līgumu cenu Februārī līdz šim, ir saskatāms cenu kritums par 1.7%, kas tirgū netiek uzskatīts par īpašu cenas samazinājumu. Likumsakarība pēdējos piecos gados – kā biržas cenas Gada sākumā sāk sevi krāsot (Pieaug vai Samazinās), tādas cenas tendences novērojamas līdz Maijam un Jūnijam, kad novāktā raža veic savas korekcijas tirgus cenās. Svarīgi piebilst, ka jo mazāks cenu kritums gada sākumā, jo mazāks kritums arī turpmākajos mēnešos. 

RAPŠU CENU TEHNISKĀ ANALĪZE

Salīdzinot Parīzes rapšu Novembra līgumu cenas pēdējo piecu gadu februāra mēnesī, arī nav saskatāmas sevišķi lielas likumsakarības, bet secinājums par iespējamo scenāriju turpmākajos notikumos gan var veikt. 2019.gada cenas starta pozīcijas, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir starp maksimumu un minimumu – sākuma pozīcija ir  vidēja. Pēdējos piecus gadus ir novērojams cenas kāpums otrajā gada ceturksnī, kas izskaidrojams  ar rapšu pieprasījuma pieaugumu līdz jaunajai ražai. Ņemot vērā 2018.gada rapšu ražu, tehniskās analīzes likumsakarības un 17% mazāku ziemas rapšu sējumu platību 2019.gadā – rapšu cenām ir radīti ļoti daudz pozitīvi signāli, lai cena kļūtu pievilcīga.

EUR/USD valūtas indekss

 

  Jaunākie ieraksti

Čikāgas kviešu cenas 2019.gada Decembra līgumiem


Reģistrējies eAgronom un saņem 25% atlaidi ērtam un noderīgam lauku darbu plānošanas un vadības risinājumam.

                Biržas cenas               

Valūtas Indeksu un naftas cenu izmaiņas iepriekšējā nedēļā 

Sazinies ar mums

E-pasts[email protected]

Tālrunis+371 29991188

Tālrunis+371 27012190

Darba laiks: Darba dienās 9:00 - 17:00

Partneri

Palīgs graudaudzētājiem ikdienas darbu plānošanai un efektīvākai saimniekošanai

MASCUS ir pasaulē lielākais smagās un speciālās tehnikas tirdzniecības portāls.


 .